fbpx

Arvis Kantisevs

Arvis Kantiševs
Arvis KantiševsBalss Balss

Arvis ir rīkles dziedājumu un paplašināto tehniku eksperimentu meistars

Mūziķis

Muzikālo apvienību "Balssbalss" veido balss improvizācijas māksliniece un dziedātāja Dana Indāne - Surkienė un bītboksa, rīkles dziedājumu un paplašināto tehniku eksperimentu meistars Arvis Kantiševs.

Abi mākslinieki sadarbojas jau kopš 2012. gada, kad pirmo reizi kopā radīja mūziku performanču grupas IDEAGNŌSIS izrādei "Cilvēka projekts". Mūziķu sadarbība ar IDEAGNŌSIS tālāk attīstījusies performancēs "Vitrum. Transmutatio" , "Tur un tagad. Steihens", "Dance Macabre", izrādē "Lāčuvīrs", līdz pamazām mākslinieki sāka darboties neatkarīgi.

Dana un Arvis improvizējuši Latvijas Mākslas akadēmijas karnevālā un citos neformālos pasākumos, kā arī pēc Rakstniecības un mūzikas muzeja pasūtījuma 2017. gadā radījuši savu versiju M. Brauna dziesmai ar Raiņa tekstu "Saule. Pērkons. Daugava", kas  iekļauta muzeja veidotajā diskā "Mūsu dziesmas 2.0". Pirmais oficiālais koncerts ar apvienības nosaukumu "Balssbalss" notika 2017. gada 5. jūnijā MĀ TELPĀ.

Māksliniekus vieno interese par nestandarta balss pielietojuma iespējām, viņu priekšnesumos dzirdams improvizācijas spēles prieks, meditatīvs balss dzīļu noslēpums, šamanisks vēstījums, laikmetīgs skanējums, humoristisks, harmonisks un apzināti haotisks melodisku etno dziedājumu un meža reiva tehno bīta stilistisks apvienojums. Īpaša vieta apvienības repertuāra ir latviešu tautas dziesmām, kas kopā ar bītboksa un paplašinātajām tehnikām rada neparastu, laikmetīgu tradicionālā materiāla skanējumu.

butiba_04.png
© Copyright 2019 Būtība. All Rights Reserved.

Search