fbpx

Hamidreza

Hamidreza
HamidrezaMūziķis

Saulstāvju koncertā irāņu izcelsmes virtuozs Hamidreza iepazīstinās klausītājus ar 8000 gadus senu persiešu instrumentu – dafu.

Mūziķis

23.jūnija koncertā irāņu izcelsmes virtuozs Hamidreza iepazīstinās klausītājus ar 8000 gadus senu persiešu instrumentu – dafu. Daži apgalvo, tā nosaukums cēlies Indijā, citi saknes meklē Irānā. Lai kā arī būtu, šis instruments ir vairāk nekā 8000 gadu sens. Vairāk nekā 8000 gadu! Tā izcelsmes valsts ir Irāna. Ko īsti nozīmē pats vārds "daf"? Persiešu valodā tā ir "skaņa".

Kad sāku mācīties dafa spēli, pieredzēju pārvērtības. Biju izteikti kautrīgas dabas. Apguvu instrumentu, taču pats slēpos. Paši varat iedomāties, kā kaunīgs cilvēks atsakās spēlēt. Dafs man krietni palīdzēja. Ne jau tikai mūzikā vien. Spēju cilvēkiem ko piedāvāt, runāt ar viņiem, sniegt savu enerģiju. Aizvien attīstoties dafa spēlē, instruments sāka ar mani sarunāties. Starp mums radās dialogs. Gan uz skatuves, gan pirms uznāciena, kad to noskūpstu un palūdzu – vecīt, palīdzi man, jāspēlē ļaužu pulkam. Es jau nespēlēšu. Spēlē tu, vadot manu roku. Dari, kas tev darāms. Es tikai ieklausīšos. Tā es tevi lūdzu... Un vienmēr instruments man ļāvis sniegt ideālu izpildījumu.

Esmu koncertējis dažādās valstīs, Turcijā, Āfrikā, Vācijā, Anglijā, Francijā, Holandē, Krievijā, Spānijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Ukrainā, Beļģijā, Austrālijā. Es arī spēlēju sufi mūziku, jo Sufisms ir daļa no manas dzīves. Es atbraucu uz Latviju 2012. gadā, lai spēlētu mūziku Latvijā un dziedātu. Un, sākot ar 2014. gadu, es sāku dzīvot Latvijā un patiesībā Latvija ir Mana otrā Dzimtene. Un tagad esmu grupas DAGAMBA perkusionists Latvijā. Prieks piedalīties Būtība festivālā šogad! Uz drīzu tikšanos!

 

 

butiba_04.png
© Copyright 2019 Būtība. All Rights Reserved.

Search

gtag('config', 'AW-924346076');