fbpx

Polina Shir-El

Polina Shir-El
Polina Shir-ElMūziķe un aktrise

A hereditary musician, actor, dancer, performer, researcher of ancient cultures, leading trainings and seminars.

Mūziķe un aktrise

Polīna Shir-Ela (Krievija – Lietuva) ir tradicionālās mūzikas izpildītāja, aktrise, dejotāja, skatuves māksliniece, seno kultūru pētniece, semināru un apmācību vadītāja.

Kopš 2007. gada viņa apceļojusi pasaules teātrus, piedaloties dažādos skatuves mākslas un mūzikas projektos. Asistējusi un tulkojusi Austrālijas vokālistes Perukvāzas Fransēzas vadītajos semināros.

Polīna izpilda dziesmas vairāk nekā 10 valodās, tostarp, senajās mēlēs un patstāvīgi pētījusi pasaules tautu vokālās tradīcijas, padziļināti interesējoties par skaņas dziednieciskajām īpašībām.

Kopš 2011. gada izpildītāja apvieno skatuves un sakrālo mūziku, uzstājoties koncertos un vadot meistarklases. 2014. gadā Polīna uzsākusi mūzikas pasniedzējas gaitas aktieru skatuves mākslas skolā (School of Dramatic Art). Sadarbībā ar teātriem pārstāvētas mūziķes, komponistes un aktrises profesijas. Kopš 2016. gada, intensīvu apmācību un radošo projektu ietvaros, Polīna bieži viesojusies Baltijas valstīs, kur vadījusi nodarbības sievietēm, meditācijas tamburīna pavadībā, ritma un vokālās klases.  

  1. Emocionālā attīrīšanās.

Emocionālā attīrīšanās balss vingrinājumos ir fundamentāla prakse, kas ļauj atbrīvoties no senām, apspiestām emocijām, nepiesaistot domas un cita veida loģisko analīzi. Neraugoties uz ārpasaules trauksmainību, kas atspoguļojas arī katrā cilvēkā individuāli, mūsos dziļi mītošā vibrācija nekad neaprimst, turpinoties ķermenī un elpā. Mācīsimies sadzirdēt šo vibrāciju, kam piemīt neticams spēks mūs aizvest atpakaļ mājās – pie mūsu dvēseles –, atgādinot mums, kas patiesībā esam. Šajā procesā īstenojas padziļināta, pašreizējā mirklī sakņota dziedināšana. Skaņas vibrācijas spēj izšķīdināt un izkausēt visus aizsprostus, sprūdus un sasalumus Mātes Dabas enerģiju plūsmā – matērijā, kas saauž ķermeni un garu, atraisa dvēseli. 

  1. Dziedinošā apļa dziesmas.
Sakrālajās mācībās skaņa tiek uztverta kā satikšanās kādā dziļākā līmenī – satikšanās ar otru cilvēku, sevi pašu vai kādiem savas būtības aspektiem. Apļa dziesmas ir sens dziedniecības rituāla paveids, kurā ritms apvienojas ar kustību un balsi, lai šajā drošajā telpā dalībnieku sirdis atvērtos un kļūtu vienotas. Īpašām skaņām, to kombinācijām un melodijām ir dažāda ietekme, tās pārvada enerģētiskās plūsmas ķermeņa un apziņas līmenī. Bungu, tamburīnu un citu perkusijas tipa instrumentu izmantošana piešķir procesam jautrības un radošuma dzirksti – ikviens var dot savu ieguldījumu plašākā, sinhronā procesā.
 
butiba_04.png
© Copyright 2019 Būtība. All Rights Reserved.

Search