Wim Hof metode
Māris Žunda ir Wim Hof metodes treneris Baltijā, viņš ir izveidojis Rūdīšanās skolu un vada Aukstuma mīļu kustību. Māris ir pirtnieks, Reiki praktizētājs un fitnesa jomas treneris. Māris ir profesionāls izaugsmes treneris un veselības veicināšanas entuziasts, ar mērķi panākt efektīvu, vienkāršu un, galvenokārt, mūsdienīgu veidu, integrējot gūtās zināšanas reālajā pasaulē. Viņš spēj vienpadsmit minūtes būt āliņģī, izteiksmīgi deklamējot dzejoli, nulle grādos lietū un vējā vienos šortos noiet divdesmit piecus kilometrus un uz četrām minūtēm aizturēt elpu.
Rūdīšanās skola ir mācība par katru individuāli un sabiedrību kopumā. Mēs apkopojam dažādas pieredzes, lai veidotu savējo un veidotu jaunu apmācību veidu pasaules tirgū. Mēs mācam Wim Hof metodi, kas apkopo vairākas prakses un ir pierādījusi sevi kā ātru, efektīvu un vienkāršu veidu sevis pilnveidošanai. Mēs integrējam pirts mācību un ieviešam jaunu treniņa veidu, kas palīdz atklāt mūsu aizmirstās spējas sevis kontrolē un pilnveidē fiziskā un mentālā līmenī.
Ievadam
Apmeklējot nodarbību, Jūs varat uzzināt par rīkiem kā strādāt ar sevi. Koncentrēšanās, elpošanas un fiziskie paņēmieni, ko izmanto Wim Hof mācība. Izmantojot šo mācību virzienu, Jūs varēsiet izveidot labāku kontroli pār savu ķermeni, elpošanas, asinsrites un nervu sistēmu, ietekmēt un aktivizēt imūnsistēmu un endokrīnos procesus, novērst iekaisuma vidi un iegūt instrumentu kā profilaktiski strādāt ar sevi. Šajā praktiskajā nodarbībā Jūs redzēsiet, ka Jūsu iespējas ir daudz lielākas, kā Jūs to spējat iedomāties. Praktiski iziesim cauri visiem mācību elementiem, 80% praktiskā darbība, 20% teorija un jautājumi & atbildes.
Kāpēc piedalīties?
Skolas mācību virziens ir dalīties ar praktisko pieredzi un radīt jaunu pozitīvo pieredzi, ko izmantot ikdienā jau rītdien. Wim Hof mācība ir veselības un personības izaugsmi veicinoša mācība, kas balstīta gan uz cilvēka fizioloģiju un psiholoģiju, gan zinātnes pētījumiem un atklājumiem. Tā ietver sekojošās jomas un var ietekmēt:
- Fiziskā ķermeņa un apziņas līdzsvaru
- Veicināt labāka asins cirkulācija ķermenī
- Uzlanot miega kvalitāti
- Aizmirst par diskomfortu aukstumā, spēju ieiet aukstā dušā un ledainā ūdenī
- Uzlabot koncentrēšanās spējas un paaugstināt Jūsu mērķtiecību
- Uzlabot stresa noturību un pārliecību par saviem spēkiem
Ko mēs darīsim?
Mācībā mēs koncentrēsimies un praktisko pusi, strādāsim ar sevi. Mēs iziesim cauri teorijai, kur iegrimsim svarīgākās niansēs, kas palīdz mums sasniegt vēlamo rezultātu. Mēs praktiski iepazīsim un sajutīsim elpošanas, līdzsvara un aukstuma nozīmi savā ķermenī.
Piezīme: Ja ir kādas speciālas veselības raizes, kas Tevi uztrauc, tad to vajag pārrunāt, pirms nodarbības.
Dalībnieku skaits: līdz 20
Instrukcijas:
- Ērts apģērbs, ko izmanto vingrošanai
- Sporta apavi nav nepieciešami
- Hronometrs/telefons laika mērīšanai
- Ja Tev ir mīļākais vingrošanas/jogas paklājiņš, tad to vari paņemt, bet būs piedāvājumā mūsējie
- Mīļākais pleds/sega (elpošanas vingrinājumos kļūst vēsi), bet, ja vajadzēs, tad būs piedāvājumā mūsējie
- Peldšorti vai peldkostīms & dvielis + čības
- Iesim ledus vannā un arī saunā
Par Vima Hofa (Wim Hof) mācību:
Mācību metode Latvijā ir nākusi no Nīderlandes, kur dzīvo tās aizsācējs un daudzu aukstuma pasaules rekordu īpašnieks gan individuāli, gan grupās Vims Hofs (Wim Hof). Pasaulē viņu pazīst zem nosaukuma The Ice Man – Ledus vīrs. 2011. gadā kopā ar zinātniekiem tika īstenots pirmais pētījums, kura laikā tika atklāts, ka Vims Hofs spēj ietekmēt savu veģetatīvo nervu sistēmu, tas arī bija pamudinājums radīt metodi pasaulē. 2013 gadā tika nolemts, ka šī metode ir jāpadara pieejama visiem cilvēkiem un tika izveidoti vienkārši soļi, lai katrs to var praktizēt un izmantot, līdzīgi kā to darīja metodes autors, trenējot savu ķermeni un prātu. Šobrīd metodes autori turpina aktīvi strādāt kopā ar zinātniekiem Nīderlandē, pētot metodes ietekmi uz dažādām dzīves veida saslimšanām.
Metode balstās uz vairākiem vienkāršiem elementiem kā elpošanas, prāta, meditācijas un koncentrēšanās vingrinājumiem, kā arī svarīga vingrinājuma par pakāpenisku ķermeņa pakļaušanu aukstumam. Šī metode ir domāta kā lieliem, tā maziem un tai nav vecuma vai dzimuma ierobežojumu, to var izmantot ikdienas dzīvē un viegli pielietot arī pilsētvidē. Ar metodes palīdzību var iemācīties ietekmēt un kontrolēt savu ķermeni un pašsajūtu. Tā veicina un uzlabo vairākus procesus mūsu ķermenī:
- Uzlabo ķermeņa imūnsistēmu
- Uzlabo smadzeņu darbību un ķermeņa asinsrites cirkulāciju
- Uzlabo koncentrēšanās spējas un pārliecību par saviem spēkiem
- Tā palīdz aizmirst par diskomfortu aukstumā (peldoties, aukstā duša)
- Tā uzlabo stresa noturību un miega kvalitāti
Wim Hof metode, skatoties atsevišķi uz tās elementiem, nav nekas jauns, jo tā apvieno vairākus labi zināmus elementus pasaulē. Metode sastāv no trim elementiem – elpošanas, kas ir sastopama jogā, aukstuma izmantošana ir labi zināma metode gan roņiem, gan citās veselības uzlabošanas praksēs, un fiziskie un līdzsvara vingrinājumi arī ir daļa no jau izmantotās prakses pasaulē. Atšķirība ir tā, ka metode ir apkopojums no pašiem efektīvākiem vingrinājuma elementiem, kas darbojas un ir zinātniski pierādīti ar ietekmi uz ķermenī notiekošajiem veģetatīvajiem procesiem.
- Elpošana ir vienkāršākais veids kā ietekmēt veģetatīvo nervu sistēmu, lai kontrolētu un aktivizētu imūnsistēmu. Faktiski, ar katru elpas vilcienu, ko cilvēks ieelpo, tas ietekmē ķīmiskos un fizioloģiskos procesus organismā. Elpošanas tehnika galvenokārt ir balstīta uz dziļo ieelpu un vieglu izelpu, tā molekulārajā līmenī pozitīvi ietekmē un aktivizē dažādus procesu ķermenī.
- Prāta treniņš/meditācijas un koncentrēšanās vingrinājumi ir svarīgs ierocis, kad runa ir par domāšanu, darīšanu un sasniegumiem. Šajā metodē stiprs prāts ir panākumu atslēga, iekšējā spēka atklāšanai. Koncentrēšanās vingrinājumi un meditācija ir svarīga metodes sastāvdaļa. Koncentrēšanās spējas ir nepieciešamas, lai sasniegtu izvirzītos mērķus. Ja metodes praktizētāji nevarētu koncentrēties, tad viņi justos tikpat auksti kā jebkurš cits cilvēks, tādējādi fokuss uz mērķi ir ļoti svarīgs.
- Ķermeņa pakāpeniska pakļaušana aukstumam ir ļoti svarīgs metodes vingrinājums. Pakāpeniska ķermeņa pakļaušana aukstumam ir mazāk izplatīta tehnika atveseļošanā, bet ir ļoti efektīvs paņēmiens. Senajā Grieķijā, kad tika izveidota pirmā apkures sistēma, aukstās vannas joprojām bija izplatīts veids kā uzlabot un stiprināt veselību. Mēs esam pieraduši pie komforta, mēs uzvelkam papildus kreklu vai pagriežam spēcīgāk sildītāju, jo mums ir auksti un tur nav nekā nepareiza. Wim Hof metodē ķermeņa pakāpeniska pakļaušana aukstumam ir spēcīga iedarbība, lai ietekmētu savu ķermeni un veģetatīvo nervu sistēmu.
Visi vingrinājumi, pēc savas būtības, ir vērsti uz to, lai noteiktu, kurš ķermenī ir saimnieks, atgūstot kontroli pār savu ķermeni. Ļoti daudzi cilvēki nekontrolē un nejūt savu ķermeni un to, ko tas mums signalizē, tāpēc arī nespēj ietekmēt savu pašsajūtu, jo darbojamies nosacītā autopilota režīmā. Wim Hof metode nav primāri par fizisko spēku vai izturību, bet gan par mentālo gatavību, sakārtot savu ķermeni, atrast līdzsvaru tajā, jo visos vingrinājumos notiek apzināts darbs ar mūsu galvu/prātu.